Arve väljastatakse automaatselt kogu kasutusperioodi eest ja kantakse sellesse kuusse, mil broneering lõpetatakse.
Loomi tohib autos vedada ainult spetsiaalselt selleks ette nähtud loomade transportimiseks mõeldud puurides. Samuti tuleb hoolt kanda, et pärast auto kasutamist oleks auto puhas ja korras 😉
Valitud kaubikule saate järele tulla ainult CityBee kaubikute piirkonda ning reisi saate lõpetada ja auto parkida ükskõik millisesse lubatud CityBee kaubiku parkimispiirkonda. Seega ei pea kaubikut tagastama samasse kohta, kust olete ta võtnud. Kaubikute tsoone näete rakenduses otsinguaknas kaardi ülemises osas valides kaubiku ikooni.
Valitud kaubikule saate järele tulla ainult CityBee kaubikute piirkonda ning reisi saate lõpetada ja auto parkida ükskõik millisesse lubatud CityBee kaubiku parkimispiirkonda. Seega ei pea kaubikut tagastama samasse kohta, kust olete ta võtnud.
Pikaajalisel broneerimisel, reisi lõpetamata, saab kaubiku jätta CityBee rohelistesse parkimistsoonidesse.
Kaubikute tsoone näete rakenduses.
Reisi lõpphind koosneb autorendi ajast ja läbitud kilomeetrite hinnast. Hinnakalkulaator.
Jah. Lapsi tohib sõidutada neile ette nähtude autotoolides. CityBee autodes on laste vedamiseks mõeldud autotoolid (kas valitud autos on autotool, näete, kui vajutate kaardil autoikoonile või kasutades filtrit ja valides kriteeriumi “Autos on lastetool”). Autotoolid on ette nähtud pisut suurematele lastele, so need on ilma seljatoeta istmekõrgendused.
Liikluseeskirjad näevad ette, et alla 12-aastaseid ja kasvult väiksemaid kui 150 cm lapsi on lubatud vedada auto esiistmel ainult spetsiaalsetes nende kasvule ja kehakaalule sobivates autotoolides.
CityBee rakenduses on kaardil värviga märgitud autode parkimise tsoon, kust saab sõiduki võtta ja kuhu peab sõiduki pärast kasutamise lõppu jätma (järgides muidugi liikluseeskirju – autot ei tohi parkida invakohale, Reserveeritud või Parkimine keelatud liiklusmärkide kehtivuspiirkondadesse). Palume CityBee autosid mitte jätta maa-alustesse parklatesse või mitmekorruselistesse parkimismajadesse, erahoovidesse ja haljasalale.
Roheline tsoon
Saad alati Mesilase siia jätta, kui järgid liiklusreegleid; ära pargi inva- või reserveeritud kohale. Oluline – roheline tsoon on autodele; kaubikute ja elektrisõidukite ala on erinev.
Kollane tsoon
Sõidu lõpetamisel kollases tsoonis rakendub lisatasu. Tasu on iga piirkonna lõikes erinev. Tasu suuruse nägemiseks klõpsake soovitud alal.
Punane tsoon
Selles piirkonnas on keelatud oma sõitu lõpetada! Sõidu lõpetamisel keelatud piirkondades võib saada trahvi. Värviga eraldamata tsoonid ei ole samuti CityBee tsoonid ja autot ei saa sinna jätta. Viige mesilane tagasi rohelisse tsooni.
CityBee autodega saate reisida ka linnade ja asulate vahel (ka kaubikutega, kuid mõningatel juhtudel peavad juhid ise tasuma teedemaksud ja kiirteemaksu kleebise eest*).
• Parkimine Eesti (Tallinn) linna parkimiskohtades ja valitud eraparklates (https://help.citybee.tech/et/articles/5598752-millistes-tasulistes-citybee-tsoonides-saan-parkida) on tasuta.
• Parkimine Leedu (Vilnius, Kaunas, Gargzdai, Klaipeda, Palanga, Kretinga, Neringa, Alytus) linna parkimiskohtades on tasuta vaid CityBee tsoonis, mis on märgitud kaardil.
• Parkimine Läti (Riia, Jūrmala, Ogre, Liepaja, Ādaži, Jelgava, Sigulda, Olaine) linna parkimiskohtades on tasuta.
Kui auto pargitakse tasulisse eraparklasse (välja arvatud nimetatud erandid), maksab parkimistasu autojuht.
Reisida saab Balti riikidesse: Eestisse, Lätti ja Leetu, kuid reserveeringu lõpetamisel välisriigi CityBee tsoonis rakendub broneeringule auto transporditasu 59€.
*Kõik tasulised Leedu maanteed leiate siit: https://lakd.lrv.lt/lt/keliu-mokesciai-ir-rinkliavos/naudotojo-mokestis/apmokestinti-keliai. Kiirteemaksu kleebise saate siit: https://pirkti.keliumokestis.lt/purchase/cart.xhtml–
Lätis on kiirteemaksu kleebised hinna sees ning seda eraldi ostma ei pea.
Eestis peab ostma kiirteemaksu kleebise, kui sõiduk kaalub rohkem kui 3500kg. Kleebise saab osta siit: https://www.teetasu.ee/.
CityBee kontoga tuleb siduda vähemalt üks maksekaart. Võite siduda ka rohkem kui ühe kaardi ja valida, milliselt kaardilt võetakse enne igat sõitu raha osutatud teenuste eest. Tähtis on, et kaart oleks kas VISA või MasterCard ning sellel oleks aktiveeritud ostude turvaline sooritamine internetis.
Kuidas aktiveerida turvalised ostud internetis?
1. SEB: logige oma internetipanka ja valige üleval menüüribal jaotis „Kontod ja kaardid“ -> „Kaartide nimekiri“. Siin näete kõiki oma kaarte, mida saab registreerida turvalise internetiostu programmis. Kui Teie kaarti valikus ei ole, klõpsake „Maksmine internetis“ ja klõpsake „Käivita“.
2. Swedbank: logige oma internetipanka ja vasakul pool asuval menüüribal valige jaotis “Kaardid” -> “Turvaline ostlemine internetis”. Siin näete kõiki oma kaarte, mida saab registreerida turvalise internetiostu programmis. Valige soovitud kaart jaotises „Maksmine internetist“ ja klõpsa „Käivita“.
3. Šiaulių bankas: logige oma internetipanka ja vasakul pool asuval menüüribal valige jaotis „Kaardid” -> „Turvaline tasumine”-> valige maksekaart, millega soovite aktiveeriga turvalised maksed internetis ja vajutage „Registreeri” -> sisestage palutud andmed ja kinnitage neid klõpsates nuppu „Sisesta ja allkirjasta” -> varsti muutub kaardi staatus staatuseks „Registreeritud”.
4. Luminor: logige oma internetipanka ja menüüribal valige punkt „Maksekaardid” -> valige maksekaart, millega soovite aktiveeriga turvalised maksed internetis ja avanenud aknas vajutage vajutage „Turvalise tasumise teenuse seaded” -> valige nupp „Telli teenus“ -> sisestage vajalikud andmed, mida pank näitab teile hiljem makse tegemise ajal -> klõpsa „Telli teenus”.
5. Danske: turvalise internetimakse sisselülitamine ei ole vajalik.
6. Citadele: turvalise internetimakse sisselülitamine ei ole vajalik.